logo ichpw sitph_wyr

Nowy Zarząd Oddziału Karbochemii SITPH

logo sitph5 października 2019 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Oddziału Karbochemii SITPH za okres kadencji 2015-2019. W wyniku głosowania wybrano nowy skład zarządu i komisji rewizyjnej, który ukonstytuował się na pierwszym zebraniu nowej kadencji 2019 – 2023.

więcej

baner koksownictwo 2019 wyr

Koksownictwo 2019 za nami

baner koksownictwo 2019 wyr

27-ta konferencja „Koksownictwo” pod honorowym patronatem Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego odbyła się w dniach od od 3 do 5 października 2019 r. w Hotelu STOK SKI & SPA w Wiśle i stanowiła forum wymiany najnowszej wiedzy i doświadczeń praktycznych branży koksowniczej oraz przemysłów współpracujących z koksownictwem.

więcej

karbotest logo_wyr

Szkolenie z obsługi KARBOtestu w Nowolipieckim Zakładzie Metalurgicznym

W dniach 12-20 września 2019 r w Nowolipieckim Zakładzie Metalurgicznym pracownicy Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla uruchomili i przeszkolili operatorów w obsłudze instalacji do pilotowego koksowania KARBOTEST.

więcej

artykul_miesiaca_2019_09_wyr

Artykuł miesiąca – wrzesień 2019

We wrześniu 2019 r. przedstawiamy artykuł pracowników Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla – Piotra Babińskiego, Grzegorza Łabojko, Michaliny Kotyczki-Morańskiej i Marka Ściażko.  Artykuł pt. „Kinetics of pressurized oxy-combustion of coal chars” ukazał się w czasopiśmie Thermochimica Acta. więcej

logo heat to fuel long

Spotkanie robocze projektu Heat to Fuel

W dniach 17 – 18 września 2019 w Mariborze (Słowenia) odbyło się piąte spotkanie robocze w ramach projektu Heat-to-Fuel. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele IChPW i pozostałych zespołów realizujących projekt.

więcej

baner koksownictwo 2019 wyr

Koksownictwo 2019 – online

Szanowni Państwo,

Za dwa dni, czyli 3 października zaczyna się XXVII konferencja naukowo-techniczna KOKSOWNICTWO. W tym roku organizatorzy przewidują udostępnienie w internecie relacji z obrad konferencyjnych.

więcej

Zaproszenie do udziału w rundzie badań biegłości SRF/4/2019

Informacja ogólnaZapraszamy do udziału w rundzie badań biegłości SRF/4/2019 dotyczącej analiz stałego paliwa wtórnego.

więcej

lig2liq ichpw logo wyr

Spotkanie robocze w ramach projektu LIG2LIQ

W dniach 19-20 września 2019 w L’Aquila (Włochy) odbyło się spotkanie robocze w ramach projektu LIQ2LIG w którym wzięli udział przedstawiciele zespołów realizujących projekt w tym pracownicy Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla.

więcej

baner koksownictwo 2019 wyr

Gospodarce niezbędna jest stal

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że w trakcie tegorocznej konferencji KOKSOWNICTWO będziemy mieli okazję celebrować jubileusz 100 lecia działalności Akademii Górniczo-Hutniczej.

więcej

Pożegnanie Z-cy Dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych Michała Janasika

13 września 2019 roku pożegnaliśmy wieloletniego z-cę Dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych Michała Janasika. Obecnie Pan Michał Janasik jest Wiceprezesem Centrum Łukasiewicz ds. Finansów i Komercjalizacji. Serdecznie dziękujemy za współpracę!

więcej