kartka wielkanocna 2018 Epl_wyrozniajacy

Życzenia świąteczne

kartka wielkanocna 2018 Epl

baner koksownictwo 2019 wyr

Zaproszenie na XXVII Konferencję KOKSOWNICTWO 2019

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XXVII konferencji naukowo-technicznej KOKSOWNICTWO 2019, która w tym roku odbędzie się w dniach 3 – 5 października w Beskidzie Śląskim.

więcej

lig2liq ichpw logo wyr

Spotkanie robocze w ramach projektu LIG2LIQ

W dniach 10-11 kwietnia 2019 w Niederaussem (Niemcy) odbyło się spotkanie robocze w ramach projektu LIQ2LIG w którym wzięli udział przedstawiciele zespołów realizujących projekt w tym pracownicy Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla.

więcej

logo rkpk ichpw wyr

Spotkanie grupy roboczej Konsorcjum Producentów Koksu

9 kwietnia 2019 w Instytucie  Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu odbyło się spotkanie grupy roboczej „Konsorcjum Producentów Koksu”. W spotkaniu wzięli udział członkowie Grupy Roboczej Konsorcjum reprezentujący następujące przedsiębiorstwa: JSW Koks S.A.., Koksownia Częstochowa NOWA Sp. z o.o., Carbo-Koks Sp. z o.o., WZK Victoria S.A. oraz przedstawiciele Koordynatora Konsorcjum – Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla.

więcej

labiomen wyr

Szkolenie Labiomen – zaproszenie

Serdecznie zapraszamy do udziału w corocznym szkoleniu, organizowanym w ramach działalności Ogólnokrajowej Sieci Laboratoriów Nadzorowanych LABIOMEN. Szkolenie pt.: „Doskonalenie technik analitycznych badań właściwości paliw stałych (część 10)”.

więcej

logo ichpw abrys wyr

IX Konferencja „Paliwa z odpadów” za nami

W dniach 19-21 marca 2019 r. w Katowicach odbyła się IX Konferencja „Paliwa z odpadów”, którą rokrocznie organizuje firma Abrys, a patronem merytorycznym jest Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla. Dyrektor IChPW Aleksander Sobolewski był Przewodniczącym Rady Programowej konferencji.

więcej

Podsumowanie XIV Konferencji „Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym. Czyste powietrze – aktualne wyzwania.”

W dniu 22 marca 2019r., w  Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu, odbyła się XIV konferencja naukowo-techniczna pt. „Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym. Czyste powietrze – aktualne wyzwania”, organizowana cyklicznie przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla.

więcej

Artykuł miesiąca – marzec 2019

W marcu  2019 r. przedstawiamy artykuł autorstwa Agaty Łamacz i Grzegorza Łabojko pracowników odpowiednio Politechniki Wrocławwskiej i Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla. Artykuł pt. „CNT and H2 Production during CH4 Decomposition over Ni/CeZrO2. II. Catalyst Performance and its Regeneration in a Fluidized Bed” ukazał się w czasopiśmie ChemEngineering. więcej

logo ME i IChPW wyr

Wizyta robocza pracowników Ministerstwa Energii w Instytucie

12 marca 2019 r. w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla gościła 10 osobowa delegacja pracowników Ministerstwa Energii.

więcej

coaltech2051 wyr

Międzynarodowe warsztaty w ramach projektu Coaltech2051

W dniu 7 marca 2019 roku w Głównym Instytucie Górnictwa odbyły się międzynarodowe warsztaty w ramach projektu Coaltech2051: European coal research in light of EU policy objectives to 2050 and future global trends in coal use: an international outlook, dotyczącego europejskich prac badawczych w obszarze węgla w świetle celów polityki klimatycznej UE i przyszłych trendów w górnictwie.

więcej