baner koksownictwo 2019 wyr

Zaproszenie na XXVII Konferencję KOKSOWNICTWO 2019

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XXVII konferencji naukowo-technicznej KOKSOWNICTWO 2019, która w tym roku odbędzie się w dniach 3 – 5 października w Hotelu STOK SKI & SPA w Wiśle.

więcej

Artykuł miesiąca – lipiec 2019

W lipcu 2019 r. przedstawiamy artykuł pracowników Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla – Tomasz Iluka, Aleksandra Sobolewskiego, Mateusza Szula i Tomasza Billiga.  Artykuł pt. „Integration of a selected district heating system with an installation for cogasification of coal and biomass” ukazał się w materiałach konferencyjnych Materials Science and Engineering. więcej

szpital zabrze ichpw logo wyr

Otwarcie SOR w Szpitalu Miejskim w Zabrzu

17 lipca 2019 roku w Szpitalu Miejskim w Zabrzu przy ulicy Zamkowej 4 uroczyście otwarto Szpitalny Oddział Ratunkowy wraz z lądowiskiem przyszpitalnym.

więcej

Internetowe Konto Pacjenta

Ministerstwo Zdrowia wraz z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w ramach projektu udostępniło usługę dla obywateli – Internetowe Konto Pacjenta (IKP).

IKP jest internetową aplikacją dostępną pod linkiem https://pacjent.gov.pl, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można odnaleźć informacje o swoich danych medycznych, które dotychczas były rozproszone w różnych miejscach. więcej

Artykuł miesiąca – czerwiec 2019

W czerwcu  2019 r. przedstawiamy artykuł pracowników Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla – Janusza Laska, Krzysztofa Słowika, Krzysztofa Głoda, Barbary Jagustyn i Adama Cygana oraz Wei-Chieh Kuo i Yueh-Heng Li z Wydziału Aeronautyki i Astronautyki Narodowego Uniwersytetu Cheng Kung (NCKU) z Tajwanu.  Artykuł pt. „Low-temperature pre-treatment of municipal solid waste for efficient application in combustion systems” ukazał się w czasopiśmie Energy Conversion Management. więcej

logo_innowatreat_wyr1

Warsztaty projektu INNOWATREAT

W dniach 6-7 czerwca 2019 r. w Prószkowie odbyły się warsztaty projektu INNOWATREAT. Uczestniczyli w nich przedstawiciele zakładów koksowniczych takich jak: JSW KOKS S. A., WZK Victoria S. A., Koksowni Częstochowa Nowa Sp. z o. o. i Huty Trzyniec.

więcej

houston_wyr

9. Międzynarodowa Konferencja Czystych Technologii Węglowych (CCT 2019)

W dniach 3-7 czerwca 2019 roku w Houston odbyła się 9. Międzynarodowa Konferencja Czystych Technologii Węglowych (Clean Coal Technologies 2019) na której swój referat wygłosił pracownik Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla Adam Tatarczuk.

więcej

Błękitny węgiel jako rozwiązanie problemu jakości powietrza w Polsce. Wywiad z Dyrektorem IChPW

10 czerwca 2019 roku w portalu Interia ukazał się wywiad z dr inż. Aleksandrem Sobolewskim Dyrektorem Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla. Rozmowa była poświęcona błękitnemu węglowi i jego roli w rozwiązaniu problemu złej jakości powietrza w Polsce.

więcej

Dzień pracownika IChPW

31 maja 2019 roku pracownicy IChPW obchodzili swoje święto. Podczas uroczystości rozdano dyplomy uznania za wieloletni staż pracy. Za swoje zaangażowanie zostali docenieni młodzi pracownicy. Wręczono także kryształ IChPW dla wyróżniającego się pracownika. Nie obyło się bez dobrej zabawy, poczęstunku, muzyki i wspólnego rozwiązywania zagadek.

więcej

Zaproszenie do udziału w rundzie B/22/2019

Informacja ogólnaZapraszamy do udziału w rundzie B/22/2019 badań biegłości dotyczącej analiz biomasy do celów energetycznych.

więcej