International Conference on Coal Science and Technology (ICCS&T2019) jest jedną z największych w świecie konferencji o węglu i technologiach węglowych która gromadzi kilkuset uczestników reprezentujących naukę, przemysł i władze. Współorganizatorem konferencji, która odbędzie się w listopadzie przyszłego roku w Krakowie jest Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla.

Konferencja ICCS&T odbywa się co dwa lata w różnych krajach. Ostatnie konferencje odbyły się w Chinach (2017), Australii (2015), USA (2013), Hiszpanii (2011), RPA (2009) i Wielkiej Brytanii (2007).

Siedemnasta edycja ICCS&T odbędzie się w listopadzie 2019 roku w Krakowie, jej współorganizatorami będzie Akademia Górniczo-Hutnicza, Instytut Gospodarki Surowcami  Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk, Główny Instytut Górnictwa oraz Instytut Chemicznej Przeróbki  Węgla. Konferencja odbędzie się pod auspicjami IEA Clean Coal Centre.

Po raz pierwszy konferencja ICCS&T odbędzie się w Europie Centralnej, w Centrum Kongresowym zlokalizowanym w centrum Krakowa.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Konferencji.

Serdecznie zapraszamy!