Już we wtorek 29 stycznia 2019 roku w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu rusza kolejny cykl wykładów organizowanych w ramach „Akademii po Szychcie”. Bieżąca edycja spotkań zatytułowana jest „Zgazowanie węgla szansą na bezpieczeństwo energetyczne i ekologiczne”. Prelegentami będą m.in. specjaliści z Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla i Głównego Instytutu Górnictwa.

Pierwszy wykład zatytułowany „Doświadczenia światowe w zakresie podziemnego zgazowania węgla”  wygłosi już jutro o godzinie 17.00  prof. dr hab. inż. Józef Dubiński z Głównego Instytutu Górnictwa.

Popularnonaukowe prelekcje, skierowane głównie do osób dorosłych, odbywają się w ostatnie wtorki każdego miesiąca o godz. 17.00, w sali konferencyjnej Hostelu „Guido” przy ul. 3 Maja 93a w Zabrzu. Przewidziany czas prelekcji to 40 minut, następnie odbywa się  trwająca około 20 minut dyskusja na przedstawiony temat.

Poniżej przedstawiamy plan kolejnych wykładów z cyklu „Akademia po Szychcie”

  • 26 lutego 2019 r. – dr Krzysztof Kapusta: „Technologia podziemnego zgazowania węgla kamiennego – wyniki weryfikacji w instalacjach pilotowych w Kopalni Doświadczalnej „Barbara” oraz KWK „Wieczorek”;
  • 26 marca 2019 r. – dr inż. Tomasz Iluk: „Zgazowanie węgla słabej jakości”;
  • 28 maja 2019 r. – mgr inż. Marek Adamczyk, mgr inż. Krzysztof Tytko: „Potencjał KWK „Krupiński” w zakresie podziemnego zgazowania węgla”;
  • 25 czerwca 2019 r. – dr inż. Aleksander Sobolewski: „Stan obecny i perspektywy rozwoju technologii naziemnego zgazowania węgla w Polsce”.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

akademia 2019-03