31 maja 2019 roku pracownicy IChPW obchodzili swoje święto. Podczas uroczystości rozdano dyplomy uznania za wieloletni staż pracy. Za swoje zaangażowanie zostali docenieni młodzi pracownicy. Wręczono także kryształ IChPW dla wyróżniającego się pracownika. Nie obyło się bez dobrej zabawy, poczęstunku, muzyki i wspólnego rozwiązywania zagadek.

Jak w poprzednich latach dzień pracownika IChPW rozpoczął się od mszy świętej w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Zabrzu. W tym roku dalsze obchody przeniosły się na teren Centrum Czystych Technologii Węglowych, gdzie pracownicy Instytutu mieli okazję skorzystać z poczęstunku i posłuchać muzyki na żywo.

W trakcie części oficjalnej Dyrekcja Instytutu wręczyła dyplomy uznania za wieloletni staż pracy w Instytucie. Nagrodzeni zostali:  Piotr Hrycko (15 lat stażu pracy), Dorota Dęga (20 lat stażu pracy), Nina Bątorek-Giesa i Grzegorz Pawłowski (25 lat stażu pracy), Teresa Kordas, Piotr Kolon i Andrzej Czaplicki (30 lat stażu pracy), Jolanta Kruk i Bożena Pańczyk (35 lat stażu pracy), Zygmunt Kamiński (40 lat stażu pracy) oraz Jan Figa (45 lat stażu pracy).

Dyrektor ds. Badań i Rozwoju IChPW dr hab. inż. Jarosław Zuwała prof. nadzw. wyróżnił dwoje młodych pracowników za szczególne zaangażowanie i twórcze podejście do rozwiązywania zadań, są to: mgr inż. Izabela Mazurek i  mgr inż. Tomasz Billig.

Kapituła nagrody „Kryształ IChPW” jednomyślnie podjęła decyzję o przyznaniu wyróżnienia za kreatywność naukową, inżynierską pasję oraz konsekwencję i zaangażowanie w pracy Panu mgr inż. Adamowi Tatarczukowi.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Podczas spotkania pracownicy mogli również wziąć udział w zabawie „Beat the Box” polegającej na zespołowej pracy w celu odgadnięcia szyfrów i otwarcia skrzynek zawierających ukryte hasło. Pogoda i humory jak zwykle dopisały. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.