12 grudnia 2019 r. na Politechnice Wrocławskiej odbyło się jubileuszowe spotkanie Rady Naukowo-Przemysłowej Konsorcjum Instytut Autostrada Technologii i Innowacji. Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla wspiera działalność Konsorcjum od początku rozpoczęcia jego działalności, za co otrzymał specjalne podziękowanie.

iati logoKonsorcjum IATI zostało utworzone 15 lipca 2015 roku, uroczyste podpisanie Umowy Konsorcjum przez 22 partnerów–założycieli miało miejsce w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, przez 5 lat działalności IATI liczba partnerów powiększyła się do 50. Od 2015 roku partnerzy IATI wspólnie zrealizowali/realizują ponad 100 projektów krajowych i zagranicznych, których listę można znaleźć tutaj.

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla aktywnie uczestniczy w działalności konsorcjum za co został uhonorowany specjalnym podziękowaniem. Podczas jubileuszowego spotkania na Politechnice Wrocławskiej Instytut był reprezentowany przez Dyrektora Centrum Badań Technologicznych dra hab. inż. Sławomira Stelmacha.

Więcej na temat Konsorcjum IATI można znaleźć na jego stronie internetowej, bardziej szczegółowa relacja ze spotkania 12 grudnia dostępna jest tutaj.