Kolejna odsłona naszych działań wspierających walkę z zanieczyszczeniem powietrza w obszarach zurbanizowanych, tym razem na arenie międzynarodowej. W Indiach każdego roku, na przełomie października i listopada odbywa się zorganizowane wypalanie pozostałej na polach słomy poryżowej.

Szczególnie dotkliwe jest to w prowincjach Uttar Pradesh, Punjab i Haryana, gdzie wypalanie pozostałości po-uprawowych jest główną przyczyną wysokiego poziomu toksycznych zanieczyszczeń powietrza w stolicy kraju, Delhi.

W ramach współpracy EU-India TCP Energy oraz indyjskiego Ministry of New and Renewable Energy, finansowanej przez Komisję Europejską, promujemy współspalanie pozostałości z przemysłu rolniczego w istniejących węglowych elektrowniach zawodowych Indii jako drogę do zmniejszenia poziomu zanieczyszczeń powietrza w dużych aglomeracjach i jednoczesnym wykorzystaniu potencjału lokalnej energetyki węglowej.

Na obecnym etapie, nasi eksperci zaangażowani są w przygotowanie i przeprowadzenie czterech webinariów poświęconych szerokiej problematyce wdrażania współspalania biomasy w energetyce, na przykładzie krajowych doświadczeń sektora i znacznych referencji Instytutu w tym zakresie.

Pierwszy webinar pt „The development of biomass combustion and co-combustion in Poland: from “nothing” to highly organized systems” już w najbliższy piątek o 10.30. Zachęcamy do udziału! Zapisy tutaj:

https://us02web.zoom.us/webinar/register/4215900414818/WN_oXUL_XvdQqiAuebDpHkN9g

Informacja o naszych ekspertach i panelistach tutaj, więcej informacji o samym projekcie tutaj,  a tutaj prezentujemy dalszą tematykę kolejnych webinariów.

Docelowym efektem prac ma być wdrożenie pilotażowego spalania biomasy typu „paddy” w wybranej elektrowni węglowej indyjskiego stanu Uttar Pradesh.