26 czerwca br. o godz. 11.30 odbędzie się trzecie webinarium na temat spalania biomasy typu „paddy”, zatytułowane „Przekształcanie odpadów w energię” („Transforming pollution to power”). Najbliższe webinarium będzie poświęcone zagadnieniu wąskich gardeł technologicznych związanych ze spalaniem biomasy. W roli ekspertów wystąpią pracownicy IChPW, dr hab. inż. Jarosław Zuwała prof. nadzw., dr hab. inż. Janusz Lasek i mgr inż. Krzysztof Głód. Jest to kolejna odsłona działań Instytutu wspierających walkę z zanieczyszczeniem powietrza w obszarach zurbanizowanych, tym razem na arenie międzynarodowej.

W ramach współpracy EU-India TCP Energy oraz indyjskiego Ministry of New and Renewable Energy, finansowanej przez Komisję Europejską, promujemy współspalanie pozostałości z przemysłu rolniczego w istniejących węglowych elektrowniach zawodowych Indii jako drogę do zmniejszenia poziomu zanieczyszczeń powietrza w dużych aglomeracjach i jednoczesnym wykorzystaniu potencjału lokalnej energetyki węglowej.

Na obecnym etapie, nasi eksperci zaangażowani są w przygotowanie i przeprowadzenie czterech webinariów poświęconych szerokiej problematyce wdrażania współspalania biomasy w energetyce, na przykładzie krajowych doświadczeń sektora i znacznych referencji Instytutu w tym zakresie.

Trzeci webinar pt „Paddy straw burning: Transforming pollution to power” już w najbliższy piątek o 11.30. Zachęcamy do udziału! Zapisy tutaj:

https://bit.ly/3hP2hem

Tematyką dyskusji będzie:

  • Problemy związane z popiołem możliwe działania niepożądane
  • Korozyjność – mechanizm i sposoby rozwiązania problemu
  • Wskaźniki problemów związanych z popiołem

Program spotkania można pobrać tutaj

Informacja o naszych ekspertach i panelistach tutaj, więcej informacji o samym projekcie tutaj,  a tutaj prezentujemy dalszą tematykę kolejnych webinariów.

Docelowym efektem prac ma być wdrożenie pilotażowego spalania biomasy typu „paddy” w wybranej elektrowni węglowej indyjskiego stanu Uttar Pradesh.

Informacje na temat poprzedniego webinarium można znaleźć tutaj