Nowe Aktualności

Zawiadomienie o dniach wolnych w IChPW

Informujemy, że w okresie od 25-29.12.2019 r. w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla trwać będzie przerwa świąteczna. Wszystkie informacje przesyłane do Instytutu drogą pocztową, elektroniczną oraz faksową będą archiwizowane do czasu jej zakończenia. Od dnia 30.12.2019 r. Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla będzie realizował sukcesywnie wszystkie sprawy kierowane do Instytutu w dniach 25-29.12.2019 r.

Więcej >>

kartka na www pl_wyr

Życzenia świąteczne

Artykuł miesiąca – listopad 2019

W listopadzie 2019 r. przedstawiamy artykuł Krzysztofa Głoda, Janusza Laska, Krzysztofa Słowika i  Jarosława Zuwały pracowników Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla oraz Daniela Nabagło, Konrada Jury i Macieja Żyrkowskiego z PGE Energia Ciepła S.A..  Artykuł pt. „Investigation of Ash-Related Issues During Combustion of Maize Straw and Wood Biomass Blends in Lab-Scale Bubbling Fluidized Bed Reactor” ukazał się w czasopiśmie Journal of Energy Resources Technology. Więcej >>

agh weip ichpw logo wyr

Studenci podyplomowi z AGH w Instytucie

W dniach 15 i 22 listopada 2019 roku w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla prowadzone były zajęcia dla studentów studiów podyplomowych z zakresu „Nowoczesnych metod zarządzania i technologii w koksownictwie”.

Więcej >>

Wyróżnienie Polskiej Izby Ekologii dla IChPW

29 października 2019 roku w Kintoteatrze „Rialto” w Katowicach odbyła się uroczysta gala konkursu „Ekolaury” połączona z Jubileuszem 20-lecia Polskiej Izby Ekologii. Podczas tego wydarzenia Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla otrzymał wyróżnienie.

Więcej >>

loga razem_wyr

Szkolenia z zakresu kontroli przestrzegania uchwał antysmogowych

W dniach 28 – 29 października br., konsorcjum w składzie Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla oraz fundacja Frank Bold z siedzibą w Krakowie, przeprowadziło cykl szkoleń z zakresu kontroli przestrzegania uchwał antysmogowych, dotyczących obowiązków samorządów wynikających z uchwał w sprawie wprowadzenia w województwie dolnośląskim ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

Więcej >>