Nowe Aktualności

Zaproszenie na XXVIII Konferencję KOKSOWNICTWO 2020

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XXVIII konferencji naukowo-technicznej KOKSOWNICTWO 2020, która w tym roku odbędzie się w dniach 1 – 3 października w Beskidzie Śląskim.
Więcej >>

Pracujemy chronieni „tarczą”

W trosce o zdrowie załogi oraz dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania Instytutu w okresie pandemii COVID-19, Dyrekcja Instytutu postanowiła skorzystać z możliwości, jakie daje art. 15g ust. 11 ustawy z dnia 02.03.2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. poz. 374 z późn. zm.).

Więcej >>

Artykuł miesiąca – maj 2020

W maju 2020 r. przedstawiamy artykuł Marka Ściążko i Bartosza Mertasa pracowników Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla oraz Leszka Stępnia z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Artykuł pt. „Kinetic modelling of coking coal fluidity development” ukazał się w czasopiśmie Journal of Thermal Analysis and Calorimetry. Więcej >>

Walczymy z zanieczyszczeniem powietrza w Delhi

Kolejna odsłona naszych działań wspierających walkę z zanieczyszczeniem powietrza w obszarach zurbanizowanych, tym razem na arenie międzynarodowej. W Indiach każdego roku, na przełomie października i listopada odbywa się zorganizowane wypalanie pozostałej na polach słomy poryżowej.

Szczególnie dotkliwe jest to w prowincjach Uttar Pradesh, Punjab i Haryana, gdzie wypalanie pozostałości po-uprawowych jest główną przyczyną wysokiego poziomu toksycznych zanieczyszczeń powietrza w stolicy kraju, Delhi.

W ramach współpracy EU-India TCP Energy oraz indyjskiego Ministry of New and Renewable Energy, finansowanej przez Komisję Europejską, promujemy współspalanie pozostałości z przemysłu rolniczego w istniejących węglowych elektrowniach zawodowych Indii jako drogę do zmniejszenia poziomu zanieczyszczeń powietrza w dużych aglomeracjach i jednoczesnym wykorzystaniu potencjału lokalnej energetyki węglowej.

Więcej >>

Piroliza odpadów jako element gospodarki o obiegu zamkniętym – kolejna monografia IChPW

Mamy przyjemność poinformować, że ukazała się kolejna monografia pracownika Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla – dr hab. inż. Sławomira Stelmacha,  Dyrektora Centrum Badań Technologicznych pt. „Piroliza odpadów jako element gospodarki o obiegu zamkniętym”.

Więcej >>