Nowe Aktualności

Wyróżnienie Polskiej Izby Ekologii dla IChPW

29 października 2019 roku w Kintoteatrze „Rialto” w Katowicach odbyła się uroczysta gala konkursu „Ekolaury” połączona z Jubileuszem 20-lecia Polskiej Izby Ekologii. Podczas tego wydarzenia Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla otrzymał wyróżnienie.

Więcej >>

loga razem_wyr

Szkolenia z zakresu kontroli przestrzegania uchwał antysmogowych

W dniach 28 – 29 października br., konsorcjum w składzie Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla oraz fundacja Frank Bold z siedzibą w Krakowie, przeprowadziło cykl szkoleń z zakresu kontroli przestrzegania uchwał antysmogowych, dotyczących obowiązków samorządów wynikających z uchwał w sprawie wprowadzenia w województwie dolnośląskim ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

Więcej >>

artykul_miesiaca_2019_10_wyr

Artykuł miesiąca – październik 2019

W październiku 2019 r. przedstawiamy artykuł Michała Bodzka z Instytutu Podstaw Inżynierii Środowiska Polskiej Akademii Nauk, Krystyny Konieczny z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Anny Kwiecińskiej-Mydlak z Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla.  Artykuł pt. „Nanotechnology in water and wastewater treatment. Graphene – the nanomaterial for next generation of semipermeable membranes” ukazał się w czasopiśmie Critical Reviews in Environmental Science and Technology. Więcej >>

i-air region logo_wyr

Seminarium warsztatowe i-Air Region

22 października 2019 w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla odbyło się seminarium warsztatowe w ramach projektu polsko-czeskiego i-Air Region, w którym IChPW jest jednym z partnerów. Projekt jest dofinansowywany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska.

Więcej >>