Nowe Aktualności

Przerwa urlopowa 29.07 do 09.08.2019 r

Informujemy, że w okresie od 29.07 – 09.08.2019 r. w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla trwać będzie przerwa urlopowa. Wszystkie informacje przesyłane do Instytutu drogą pocztową, elektroniczną oraz faksową będą archiwizowane do czasu zakończenia przerwy urlopowej.

Od dnia 12.08.2019 r. Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla będzie realizował sukcesywnie wszystkie sprawy kierowane do Instytutu w przerwie urlopowej.

Przepraszamy za utrudnienia.

baner koksownictwo 2019 wyr

Zaproszenie na XXVII Konferencję KOKSOWNICTWO 2019

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XXVII konferencji naukowo-technicznej KOKSOWNICTWO 2019, która w tym roku odbędzie się w dniach 3 – 5 października w Hotelu STOK SKI & SPA w Wiśle.

Więcej >>

szpital zabrze ichpw logo wyr

Otwarcie SOR w Szpitalu Miejskim w Zabrzu

17 lipca 2019 roku w Szpitalu Miejskim w Zabrzu przy ulicy Zamkowej 4 uroczyście otwarto Szpitalny Oddział Ratunkowy wraz z lądowiskiem przyszpitalnym.

Więcej >>

Internetowe Konto Pacjenta

Ministerstwo Zdrowia wraz z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w ramach projektu udostępniło usługę dla obywateli – Internetowe Konto Pacjenta (IKP).

IKP jest internetową aplikacją dostępną pod linkiem https://pacjent.gov.pl, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można odnaleźć informacje o swoich danych medycznych, które dotychczas były rozproszone w różnych miejscach. Więcej >>

Artykuł miesiąca – czerwiec 2019

W czerwcu  2019 r. przedstawiamy artykuł pracowników Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla – Janusza Laska, Krzysztofa Słowika, Krzysztofa Głoda, Barbary Jagustyn i Adama Cygana oraz Wei-Chieh Kuo i Yueh-Heng Li z Wydziału Aeronautyki i Astronautyki Narodowego Uniwersytetu Cheng Kung (NCKU) z Tajwanu.  Artykuł pt. „Low-temperature pre-treatment of municipal solid waste for efficient application in combustion systems” ukazał się w czasopiśmie Energy Conversion Management. Więcej >>

logo_innowatreat_wyr1

Warsztaty projektu INNOWATREAT

W dniach 6-7 czerwca 2019 r. w Prószkowie odbyły się warsztaty projektu INNOWATREAT. Uczestniczyli w nich przedstawiciele zakładów koksowniczych takich jak: JSW KOKS S. A., WZK Victoria S. A., Koksowni Częstochowa Nowa Sp. z o. o. i Huty Trzyniec.

Więcej >>