Nowe Aktualności

Życzenia świąteczne

hex1

P1070440-001

Wizyta gości z Tajwanu

7 grudnia 2018 r. Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla odwiedziła grupa gości z Taiwan Carbon Capture Storage and Utilization Association (TCCSUA), Taiwan Institute for Sustainable Energy oraz Center for Corporate Sustainablity.

Więcej >>

Zaproszenie na konferencję ICCS&T 2019 w Krakowie

International Conference on Coal Science and Technology (ICCS&T2019) jest jedną z największych w świecie konferencji o węglu i technologiach węglowych która gromadzi kilkuset uczestników reprezentujących naukę, przemysł i władze. Współorganizatorem konferencji, która odbędzie się w listopadzie przyszłego roku w Krakowie jest Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla.

Więcej >>

Artykuł miesiąca – listopad 2018

W listopadzie 2018 r. przedstawiamy artykuł autorstwa Anny Kwiecińskiej, Mateusza Kochela, Katarzyny Rychlewskiej i Jana Figi pracowników Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla.

Artykuł pt. „The use of ultrafiltration in enhancement of chemical coke oven wastewater treatment” ukazał się w czasopiśmie Desalination and Water Treatment. Więcej >>

Szkolenia śląskich urzędników i straży gminnych dotyczące metodyki wykrywania nielegalnego spalania

19 listopada 2018 roku ruszył cykl 10 szkoleń dla 300 urzędników i strażników miejskich z terenu woj. śląskiego dotyczący metodyki wykrywania nielegalnego spalania i współspalania odpadów w indywidualnych urządzeniach grzewczych. Szkolenie przeprowadzają  eksperci z  Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla i Głównego Instytutu Górnictwa na zlecenie śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Więcej >>