Nowe Aktualności

baner koksownictwo 2019 wyr

Koksownictwo 2019 za nami

baner koksownictwo 2019 wyr

27-ta konferencja „Koksownictwo” pod honorowym patronatem Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego odbyła się w dniach od od 3 do 5 października 2019 r. w Hotelu STOK SKI & SPA w Wiśle i stanowiła forum wymiany najnowszej wiedzy i doświadczeń praktycznych branży koksowniczej oraz przemysłów współpracujących z koksownictwem.

Więcej >>

karbotest logo_wyr

Szkolenie z obsługi KARBOtestu w Nowolipieckim Zakładzie Metalurgicznym

W dniach 12-20 września 2019 r w Nowolipieckim Zakładzie Metalurgicznym pracownicy Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla uruchomili i przeszkolili operatorów w obsłudze instalacji do pilotowego koksowania KARBOTEST.

Więcej >>

artykul_miesiaca_2019_09_wyr

Artykuł miesiąca – wrzesień 2019

We wrześniu 2019 r. przedstawiamy artykuł pracowników Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla – Piotra Babińskiego, Grzegorza Łabojko, Michaliny Kotyczki-Morańskiej i Marka Ściażko.  Artykuł pt. „Kinetics of pressurized oxy-combustion of coal chars” ukazał się w czasopiśmie Thermochimica Acta. Więcej >>

logo heat to fuel long

Spotkanie robocze projektu Heat to Fuel

W dniach 17 – 18 września 2019 w Mariborze (Słowenia) odbyło się piąte spotkanie robocze w ramach projektu Heat-to-Fuel. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele IChPW i pozostałych zespołów realizujących projekt.

Więcej >>