Nowe Aktualności

Wizyta studyjna dziennikarzy przed COP24

10 października piętnastu dziennikarzy z 10 krajów świata odwiedziło Centrum Czystych Technologii Węglowych Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w ramach wizyty studyjnej przed szczytem klimatycznym COP 24, który odbędzie się w grudniu w Katowicach.

Więcej >>

Szkolenie pracowników Straży Miejskiej z Zabrza z metodyki wykrywania nielegalnego spalania odpadów

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla przeprowadził w dniu 8 października szkolenie dla pracowników Straży Miejskiej z Zabrza z zakresu metodyki wykrywania nielegalnego spalania i współspalania odpadów w indywidulanych urządzeniach grzewczych.

Więcej >>

Wodór jako perspektywa wykorzystania węgla w przyszłości

W dniu 28 września 2018 r. odbyła się Konferencja Górnictwo w ramach wydarzenia nowy Przemysł Expo w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W konferencji wziął udział Dyrektor Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla dr inż. Aleksander Sobolewski.

Więcej >>

koksownictwo_2018_wyr

Koksownictwo 2018 za nami

baner koksownictwo 2018 wyrozniajacy

 

26-ta konferencja „Koksownictwo” pod honorowym patronatem Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego odbyła się w dniach od 27 do 29 września 2018 r. w Hotelu Klimczok w Szczyrku i stanowiła forum wymiany najnowszej wiedzy i doświadczeń praktycznych branży koksowniczej oraz przemysłów kooperujących z koksownictwem.  

Więcej >>