Szanowne Koleżanki i Koledzy, 

mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XXIX konferencji naukowo-technicznej KOKSOWNICTWO 2021, która w tym roku odbędzie się w dniach 30 września – 1 października w Beskidzie Śląskim. Wierzę, że Konferencja ta jak co roku stanie się platformą wymiany myśli naukowej i praktycznych rozwiązań inżynierskich.  

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego Oddział Karbochemii od 29 lat są organizatorem konferencji, która jest najważniejszym wydarzeniem dla inżynierów i techników związanych z branżą koksochemiczną.

Koksownictwo stanowi ważne ogniwo gospodarki kraju. Polska od szeregu lat jest kluczowym producentem koksu w UE. W roku bieżącym konferencja odbędzie się w dniach od 30 września do 1 października 2021 r. w Beskidzie Śląskim  i stanowić będzie forum wymiany najnowszej wiedzy i doświadczeń praktycznych branży koksowniczej oraz przemysłów kooperujących z koksownictwem.  Podczas konferencji zaprezentowane zostanie szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych stosowanych w koksownictwie światowym oraz przygotowania koksownictwa do spełnienia wymagań środowiskowych.

Jaki wygląda międzynarodowy i krajowy rynek węgla koksowego i koksu? Które z planowanych i realizowanych inwestycji w polskich koksowniach będą najbardziej trafione? Jakie nowe narzędzia informatyczne znalazły zastosowanie w procesie zarządzania technologią produkcji koksu? Czy nowe trendy w badaniach surowców i produktów procesu koksowania węgla znalazły zastosowanie? Jakie wyzwania czekają koksownictwo w obszarze ochrony środowiska?  To tylko niektóre z pytań, na które będziemy – mamy nadzieję w licznym gronie i bez niespodzianek Covidowych – starać się odpowiedzieć podczas obrad i rozmów kuluarowych konferencji KOKSOWNICTWO 2021. 

Jesteśmy przekonani, że nasze spotkanie w ramach dialogu technologicznego Polska – Świat otworzy nowe możliwości dla innowacyjnych rozwiązań tak w zakresie informatyzacji jak i modernizacji procesu koksowania.

Szanowne Koleżanki i Koledzy, 

dzielenie się doświadczeniem i zapoznanie z rozwiązaniami technologicznymi innych to naturalny proces na drodze postępu technicznego. IChPW to jeden z najnowocześniejszych instytutów badawczych w Polsce.  Jesteśmy uznaną i renomowaną placówką badawczo-rozwojową.

W imieniu Zarządu Oddziału Karbochemii SITPH serdecznie zapraszam na KOKSOWNICTWO 2021!

 

Aleksander Sobolewski,
Dyrektor Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla, Prezes Oddziału Karbochemii SITPH.