W czwartek 24 czerwca miała miejsce wizyta robocza przedstawiciela naszego partnera badawczego w ramach projektu BioCoke4FAI – dra inż. Michała Książka z instytutu badawczego SINTEF z Norwegii. W ramach owocnej wizyty zaprezentowano infrastrukturę badawczą Instytutu, w tym poszczególne instalacje i aparaturę analityczną wykorzystywaną podczas realizacji naszego wspólnego projektu. Podczas spotkania omówiono również zakres badań realizowany w ramach rozpoczynającego się kolejnego etapu projektu, którego liderem jest SINTEF.

Projekt o akronimie BioCoke4FAI realizowany jest wspólnie z Instytutem SINTEF (Norwegia) oraz partnerami przemysłowymi z Norwegii – Eramet oraz z Polski – Koksownią Częstochowa Nowa. IChPW pełni rolę Promotora Projektu. Celem projektu jest opracowanie innowacyjnej i opłacalnej ekonomicznie technologii wytwarzania bio-koksu dla przemysłu produkcji żelazostopów stosowanych w przemyśle hutniczym. Projekt Bio-coke for ferroalloys industry production – realizowany jest w Zakładzie Technologii Koksowniczych.

Zapraszamy do współpracy z naszymi specjalistami:

Kierownik Zakładu : dr inż. Bartosz Mertas; bmertas@ichpw.pl

Kierownik Projektu: dr inż. Michał Rejdak; mrejdak@ichpw.pl

Więcej na temat projektu można dowiedzieć się na: www.biocoke4fai.pl oraz na facebooku wpisując w wyszukiwarkę: biocoke4fai – zachęcamy do polubienia naszego profilu.

 Autor: Michał Rejdak
Zakład Technologii Koksowniczych
kontakt: 32 621 63 58  | mrejdak@ichpw.pl