W dniach 18–20 maja 2022 roku w Muzeum Śląskim w Katowicach odbędzie się bezpłatne szkolenie z zakresu kontroli przestrzegania zapisów uchwały antysmogowej oraz wykrywania procederu nielegalnego spalania/współspalania odpadów w indywidualnych urządzeniach grzewczych. Szkolenie organizowane jest w ramach projektu zintegrowanego LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit” (LIFE20 IPE/PL/000007 – LIFE-IP AQP-SILESIAN-SKY) współfinansowanego ze środków Programu LIFE oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szkolenie adresowane jest do Ekodoradców zatrudnionych w ramach projektu, przedstawicieli straży gminnej/miejskiej, pracowników samorządów gminnych oraz innych instytucji odpowiedzialnych za działania na rzecz poprawy jakości powietrza oraz przeprowadzanie działań kontrolnych z upoważnienia władz gminy.

Pliki do pobrania:

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla oraz Województwo Śląskie serdecznie zapraszają do udziału wszystkich zainteresowanych. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest wypełnienie i odesłanie formularza zgłoszenia, który znajdziecie Państwo poniżej wraz z programem wydarzenia.

  

Autor: Katarzyna Rychlewska
Zakład Ochrony Powietrza
kontakt: krychlewska@ichpw.pl | tel.: 32 621 65 16